Instagram Hacklendik Açıklaması Yayınladı – Oku Haber


Popüler sosyal medya sitesi Instagram, dün sabah saatlerinde hacklendiğine dair açıklama yayınladı. İşte Instagram’ın hacklenmesine neden olan durum ve detaylar..

Özellikle Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte oldukça hızlı bir büyüme trendine giren Instagram, sık sık güncellenerek kullanıcı sayısını günden güne arttırıyor. Özellikle Snapchat uygulamasının hemen hemen bütün özelliğini kopyalayarak gündeme gelen ve bu özellikler sayesinde gücüne güç katan sosyal medya sitesi bugünlerde bir güvenlik zaafiyeti yaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde Selena Gomez’e ait resmi Instagram hesabının hacklenmesiyle yeniden dikkatleri çeken Instagram’da yüksek takipçi sayısına sahip bir başka ünlünün daha hesabı hacklendi. Bu durumlar karşısında açıklama yapma ihtiyacı hisseden Instagram, dün yayınladığı bildiri ile duruma netlik kazandırdı.

Instagram’ın kullandığı API üzerinde gözlenen bir açık nedeniyle internet korsanlarının istedikleri hesapların email, cep telefonu ve kullanıcı adı gibi özel bilgilerine erişebildikleri ve hesaplar üzerinden paylaşım yapabildikleri belirtildi.

Açıklamanın devamında bahse konu olan açığın kısa sürede giderildiği belirtilirken herhangi bir şifre kaptırılması veya çalınması gibi bir durumun da olmadığı belirtildi. Ayrıca kullanıcılara da iki adımlı doğrulama sistemini kullanmaları ve içeriğinden emin olmadıkları sitelerin Instagram hesaplarına erişimini kısıtlamaları yönünden uyarılarda bulunuldu.Source link

(Visited 6 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!