Hotmail Giriş – Hotmail MSN Kaydol, Şifre Yenileme, Parola Oluşturma – Kolay Haber


Mail kota limitini artıran hotmail dünyada en çok kullanılan eposta servisi olmayı sürdürüyor. Microsoftun kullanıcılarına sunduğu hızlı eposta servisi hotmaile giriş yaparak şirket maillerini kontrol edebilir, mail gönderip sunumlarınızı toplu bir şekilde bir çok alıcıya gönderebilirsiniz.

Dünya’nın en çok kullanılan ücetsiz mail servislerinden biri olan hotmail, Türkiye’de en çok kullanılan iki mail servisinden biir olarak ön plana çıkmaktadır. Gmail ile Hotmail yoğun bir rekabet yaşamaktadır ve hotmail, özellikle skype kullanıcılarının da çoğunlukta olması sebebi ile daha fazla kullanımı olmaktadır. Peki hotmail servisi nasıl kullanılır? Avantajları nelerdir?

HOTMAİL SERVİSİ

Hotmail, bir e-mail/e-posta servisidir. Yani elektronik postadır. Elektronik posta adresi günümüzde bir çok alanda kullanıldığı için mutlaka herkesin zorunlu olarak edinmesi gereken bir posta adresidir. Eskiden kapımıza kadar gelen fatura ve bilgilendirmeler artık e-posta aracılığı ile yapılmakta olup, bir çok üyelik gerektiren sistemde e-mail adresini zorunlu kılmakta. Bu nedenle mutlaka herkese ait bir e-posta adresi olmalıdır. Hotmail ise ücretsiz olması ve yüksek miktarlı alan sunması ile ön plana çıkıyor. 

HOTMAİL ÖZELLİKLERİ

-Ücretsiz mail servisi

-Hızlı Giriş

-Anlık yazışma özelliği

-Yüksek alan sunumu

-Skype görüntülü konuşma uygulaması

HOTMAİL OTURUM AÇMA

Hotmail üzerinden ücretsiz olarak hesap oluşturdunuz ve daha sonra nasıl giriş yapacağınızı merak ediyorsanız; mail.live.com adresi üzerinden hotmail hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Kayıt olurken aldığınız kullanıcı adı ve şifrenizi verilen adresteki boşluğa yazarak oturum açabilirsiniz. Oturum açtıktan sonra size gönderilen mailleri kontrol edebilir ve okuyabilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz kişiye e-posta gönderebilirsiniz.

HOTMAİL HESAP AÇMA ve KAYIT OLMA

Eğer ücretsiz hotmail servisi üzerinden bir mail adresi edinmek istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Öncelikli olarak “hotmail hesap aç” butonunu kullanarak hotmail kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İlgili sayfada sizden şahsınıza ait kişisel bilgileriniz istenecektir. Bu bilgiler arasında isim, soyisim, adres bilgisi, güvenlik için soru, TC kimlik numarası ve telefon numarası gibi bilgiler istenecektir. Hotmail servisi, kendini kanıtlamış önemli bir servis olduğu için bu bilgileri rahatlıkla ve güvenle verebilirsiniz. Bilgileri girdikten sonra en altta yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul ederek bilgileri onaylayınız. Ardından kayıt işleminiz onaylanacaktır. Kayıt olurken mail adresi kullanıcı adınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Birden fazla e-posta adresi sahibi olmanız da mümkündür.

HOTMAİL ŞİFRE OLUŞTURMA

Hotmail üzerinden mail şifresi oluştururken ardışık rakamlardan uzak durulmalı. Ayrıca şifreler çok akılıda kalıcı fakat kimsenin de tahmin edebileceği bir parola olmamalı. Örneğin ”ali1980” yerine ”al1980i” gibi bir parola oluşturmak yada mahalle adınız, kapı numaranız veya isminizin kısaltması ve telefon numaranızın ilk 4-5 hanesi gibi ayrıntılar muhakkak kullanılmalı. Ancak kullanılan şifreler ya unutulmamalı yada kimsenin göremeyeceği bir yer not edilmeli.

HOTMAİL ŞİFRE HATIRLAMA

Eğer Hotmail şifrenizi kaybettiyseniz, şifre yenilemek için ya kurtarma maili için ikinci bir  mail adresinin olması gerekiyor. Ya da gizli güvenlik sorusunun hatırlanması gerekiyor. Bu yüzden bu tip soruların şifreleri sadece sizin bildiğiniz ama soruyla çok alakalı bilgiler olmamalı. Örneğin ”Annenizin doğum yeri” sorusu için kesinlikle aynı bilgi değilde sizin bildiğiniz ve unutmayacağınız ama bir o kadar da farklı bir cevap olmalı. Örneğin ilkokulunuzun adı gibi.Source link

(Visited 69 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!