Google'ın İlk İşlemcisi Pixel Visual Core Ortaya Çıktı – Radarex


Google Pixel 2 akıllı telefonlarının tanıtımının üzerinden 15 gün geçti. Her ne kadar tanıtımın üzerinden 2 hafta geçmiş olsa da Pixel 2 modelinin yenilikleri de ortaya çıkmaya devam ediyor. Genelde yazılım kısmında yapılan yeniliklerle karşı karşıya kalıyoruz. Fakat ek olarak donanım kısmında da saklı kalmış olan yenilikler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Pixel Visual Core işlemcileri. Her ne kadar telefonların içerisinde Snapdragon 835 amiral gemisi işlemcileri olsa da markanın ek bir işlemci kullandığı ve bunu kendisinin geliştirdiği de ortaya çıktı. Fakat işlemcilerin tek bir amacı var. O amaç en iyi kamera deneyimi.

Pixel Visual Core Nasıl Bir İşlemci?

Asıl ve tek amacı görüntü sinyal işleme olan Pixel Visual Core biriminin, Pixel 2 başarısını en üst seviyeye çıkardığı görülüyor. Çip içerisinde yer alan 8 görüntü işleme ünitesi sayesinde, Goolge’ın yeni telefonunun görüntüleri çok daha iyi değerlendireceği düşünülüyor.

Sadece bu yönü ve özelleştirilmiş olan yapısı, Snapdragon’un 835 serisi işlemcilerinde bu iş için ayrılan birimden 5 katına kadar daha iyi bir performans elde edilmesini sağlıyor. HDR + çekim modunda farkını göstereceği belirtilen Pixel Visual Core çiplerinin, enerji tüketim kısmında da çok daha başarılı olacağını göreceğiz. Bu durumda da pil süresinden ekstra bir kazan sağlanmış olacağız.

Pixel Visual Core

İçerisinde DDR4 RAM bellekleri de barındıracak olan Pixel Visual Core şu an aktif değil. Yani Google Pixel 2 akıllı telefonları, DxOMark üzerinden elde ettiği 98 puanı bu çip aktif değilken aldı. Hal böyle olunca başarının çok daha yüksek olacağı düşünülüyor. Pixel Visual Core kullanımı içinse Android 8.1 sürümünün yayınlanması gerekecek.

Bu güncellemenin hemen sonrasında çip kullanıma girecek ve görüntü işleme konusunda 3.parti yazılımlara da destek verilecek. Dışarıdan gelen uygulamalara da destek verecek olan çipin telefonları bir adım öne çıkaracağı kesin. Kağıt üzerinde bakacak olursak, bu adımla beraber Google Pixel 2 kamera konusunda ilk sıradaki yerini uzun süre koruyacak.Source link

(Visited 3 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!