Google YouTube'daki VR Videolarının Kalitesini Arttırdı – Haber24.com


Google, yeni teknolojik geliştirmelerine son hız devam ediyor. Google, en son yaptığı güncelleme ile YouTube üzerinden VR olarak izlenebilen videoların kalitesinde iyileştirme gerçekleştirdi.

Google, yeni çıkan teknolojiyi oldukça yakından takip ettiğini tekrar gözler önüne serdi. Yaptığı güncellemeler ile devamlı kalitesini koruyan şirket, YouTube için bir özeliği daha geliştirdi. YouTube üzerinden VR video izleme imkanı tanıyarak bütün gözleri üzerine çeken Google, şimdi de yayınlanmasına olanak verdiği VR videoların kalitesinde iyileştirmeye gitti.

VR olarak adlandırılan sanal gerçeklik videoları, o etkileyici deneyimi sağlamak için video çerçevesi başına çok sayıda piksel gerektiriyor. Bu deneyim için insan gözünün görme keskinliği ile video akış hızının eşlemesi gerekiyor. Ancak kullanıcıların internet hızı ve kullandıkları cihazın uyumluluğu sınırlı olduğu için her zaman mükemmel bir deneyim sunulamıyor. Bahsi geçen sorunu aşmanın yolu daha iyi görüntüleme yöntemleri kullanmak. Çalışmalar sonucunda bulunan yeni yöntem temel olarak, tüm açı değişiklikleri boyunca eşit sayıda piksel dağıtıyor. Geleneksel yöntemlerde yalnızca belirli alanlarda keskin resimler sunuluyordu. Bu yöntem ile VR videolarda belirgin zayıf noktalar ortadan kalkıyor.

VİDEOLARI 360 DERECE İZLEME GÜNCELLEMESİ DE GELMİŞTİ

Google, geçtiğimiz günlerde yayınladğı bir güncelleme ile VR videoları üzerinden oyun oynanabileceğini ve 360 derecede bu videolar üzerinde gezinti yapılabileceğini duyurmuştu. Gelen güncellemeler sayesinde kullanıcılar son derece memnun olduklarını sosyal medyada belirtmişti.Source link

(Visited 20 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!