Google yeni işletim sistemi üretiyor – Yeni Şafak


Hali hazırda Android ve Chrome OS işletim sistemlerini üreten Google’ın, yeni bir sistem üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Bildiğimiz üzere Google, mobil cihazlarda işletim sistemi olarak Android kullanıyor. İşte bu yeni işletim sisteminin, Android platformunun yerini alacağı ve daha hızlı bir sistem olacağı iddia ediliyor.

Bu yeni çalışma ile Google, bugüne kadarki işletim sistemleri için kullandığı Linux kernel tabanından da vazgeçiyor. Bunun yerine, yeni geliştireceği işletim sistemi için Magenta kernel kullanacak. Bu yeni kernelin diğerinden farkı ise gömülü sistemlerde hızlı çalışması ve ölçeklendirilebilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca böylece işletim sisteminin kullanım alanlarının da genişletilmesi hedefleniyor.

Android Police’de yer alan habere göre Google’ın yeni işletim sistemi ile ilgili bazı bilgiler GitHub üzerinde yayınlandı. Fuchsia adındaki yeni işletim sistemi, hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilecek. Böylece Google, Android ve Crome OS’un yerine geçecek ve daha geniş platformda yer alacak yeni bir işletim sistemi üretecek.Source link

(Visited 33 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!