Google Project Tango İçin Yolu Sonu Gözüktü – Radarex


Android işletim sistemiyle beraber Google, mobil alanda birçok farklı proje yönetmeye başladı. Teknoloji devi hemen hemen her alanda olduğu gibi mobil alanda da yazılımsal olarak birçok farklılık sunan projeleriyle beraber gündeme gelmeye başladı. Son olarak kendi akıllı telefon modelleri olan Pixel ve Pixel 2 serileri için güncellemeler yayınlayan ve yazılımsal iyileştirmeler yapan Google’ın, bunun dışında özel projelerini de görmeye başladık. Markanın bu alanda en çok umut bağladığı ve üzerinde sıkça durduğu projelerinden birisi de 2014 yılında hayata geçirilen Google Project Tango projesi oldu. Fakat son gelişmelere bakacak olursak, büyük umutlarla teknoloji dünyasına tanıtılan projede artık sona gelindi.

Google Project Tango Sona Eriyor

Akıllı telefonları kullanarak, kullanıcıların çevrelerini 3D olarak taramasını sağlayan ve bu şekilde de baskı gibi birçok konu hakkında ana yardımcı olan Google Project Tango projesi, akıllı telefonlar üzerinde yeterince kullanılmadı. Ekstra ekipman gerekmesi gibi sorunlar ve bu alana yönelik bir telefonun gelmemesi gibi detayların, projeye tamamen olumsuz yansıdığı görüldü.

Google Project Tango

Projenin bu ve buna benzer detaylarla beraber olumsuz şekilde sonuçlanmaya ve yeteri kadar ilgi görmemeye başladığını gördük. Bir türlü istediği ilgiyi göremeyen ve bir türlü kullanım oranlarını arttıramayan Google, sonunda kendi akıllı telefonlarında da doğrudan arttırılmış gerçeklik sistemleri sunmaya başladı. Pixel modellerinde bile benzeri bir durumun yaşanmasından sonra ise Google Project Tango resmen sona yaklaşamaya başladı.

Projenin ilgi görmemesi nedeniyle tamamen kapatılması ise geçtiğimiz aylarda gündeme gelmeye başlamıştı. Şimdi ise sistemin ne zaman tam olarak son bulacağı konusunda merak edilen sorular cevaplandı. Doğrudan Google tarafından gelen bilgilerle beraber projenin önümüzdeki yıl içerisinde tamamen son bulacağı belirtildi. 1 Mart 2018 tarihi itibariyle Google Project Tango tamamen son bulmuş olacak. Google sistemin fişini çekmesinin ardından kendi yazılımlarına ve akıllı telefon iyileştirmelerine yönelmiş olacak. Markanın bu konuda daha ne gibi kararlar alacağını bilemiyoruz ancak bundan sonra arttırılmış gerçeklik sistemleri üzerinde duracağı düşünülüyor.Source link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!