Google Play Store'da Sahte Bitcoin Cüzdan Uygulaması Tehlikesi – Tekno Sayfa


Google Play Store’da Sahte Bitcoin Cüzdan Uygulaması Tehlikesi

Google Play Store üzerinde son birkaç gün içinde üçüncüsü tespit edilen sahte Bitcoin cüzdan uygulamaları tehlike saçıyor.


Google Play Store’da Sahte Bitcoin Cüzdan Uygulaması Tehlikesi

Android market olarak bilinen Play Store üzerinde son dönemde Bitcoin çılgınlığını fırsat bilen korsanlar tarafından yüklenen üçüncü sahte Bitcoin cüzdan uygulaması daha tespit edildi.

Lookout adında bir güvenlik firması tarafından tespit edilen üç farklı sahte Bitcoin cüzdan uygulamasının toplamda 20 binden fazla indirildiği tespit edildi. Bitcoin mining, Blockchain Bitcoin Wallet – Fingerprint ve Fast Bitcoin Wallet isimleri ile Google Play Store üzerinde yayınlanmış olan uygulamalar, geri bildirimler sonucu hızlı bir şekilde uygulama mağazasından kaldırıldı.

Android mağazasında tespit edilen uygulamaların benzerlerine App Store üzerinde de rastlandı. Ethereum cüzdanı olarak tespit edilen uygulama kısa süre içinde Apple tarafından kaldırılmıştı. Bu uygulamanın da yaklaşık 3000 kez indirildiği ve ethereum çalabilme özelliği olduğu belirtildi.

Günümüzde kripto paraların gittikçe popüler olmasını fırsat bilen korsan uygulama geliştiricileri için farklı güvenlik önlemleri alınsa da 7/24 kontrol edilmesi neredeyse imkansız olduğundan mobil cüzdan kullanmak isteyen kullanıcıların üreticileri hakkında tamamen fikir sahibi oldukları güvenilir ürünleri kullanmaları öneriliyor.

Bu Haberler İlginizi ÇekebilirSource link

(Visited 9 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!