Google Play Store Uygulamaları İçin Yeni Dönem – Radarex


Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olarak karşımıza çıkan Google Play Store için yeni adımlar atılmaya devam ediyor. Bir yandan Android işletim sisteminin güvenliğini sağlamak diğer bir yandan ise uygulama sistemini daha düzenli hale getirmek isteyen Google, bu sistem için yeni bir güncelleme yapmaya daha hazırlanıyor.

Bu kez depolama alanı için yeni bir düzenleme sistemine geçileceği konusunda bilgiler verildi. Yeni bilgilere göre Google Play Store artık kullanıcıların çok daha rahat depolama alanı yönetmelerine izin verecek bir sisteme geçiş yapacak.

Google Play Store Yeni Sistemi Nasıl Olacak?

Doğrudan Google tarafından paylaşılan yeni özelliklerle beraber sistemin işleyişi konusunda da detaylı bilgiler verildi. Yeni sistemde artık uygulamalardan kaynaklı olarak depolama alanında bir azalma olursa, kullanıcılara sistem üzerinden uyarılar verilecek.

Uygulama marketine girdiğiniz zaman, eğer uygulamalardan kaynaklı olarak depolama alanı doluysa bu durumda sistem size bir uyarı verecek. Google Play Store uygulama mağazasının köşesinde bir uyarı göreceksiniz. Uygulama uyarılarının bulunduğu bu bölüm üzerinden, doğrudan depolama alanı yönetilebilecek. Bu kısma girdikten sonra kullanıcıların tüm uygulamaları yönetmesi mümkün olacak.

Google Play Store

Bu kısımdan tek bir pencere kullanarak tüm uygulamaları bir bir silebiliyorsunuz. Tek bir pencere üzerinden uygulamaların silinmesiyle beraber depolama alanınızı açabileceksiniz. Uygulama simgelerin tek bir pencere üzerinden yönetilmesinin sağladığı ayrıcalıklarda bir hayli ilgi çekici. Şu an için Google Play Store güncellemesi üzerinde çalışmalarında devam ettiği belirtiliyor. Deneme için yeni sistemin pilot bölgelerinde yayınlandığı açıklandı ve beta sürecinin devam edeceği belirtildi.

Şu an için yeni sürümün ne zaman yayınlanacağı konusunda net bilgiler yok. Tüm beta sürecinin tamamlanmasından sonra uygulamanın yeni sisteminin tüm kullanıcılar için yayınlanacağı açıklandı. Bu güncellemelerle beraber Android uygulama mağazasının da istenen noktaya geleceği kesin. Daha öncede benzeri bir şekilde güncellemeler yayınlanmış ve güvenlik yamaları ile antivirüs sistemi kullanıma girmişti. Bu atılan ikinci büyük adım oldu. Güncelleme yayınlandıktan sonra yeni sistem hakkında daha fala bilgi paylaşımı yapacağız.Source link

(Visited 3 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!