Google Pixel 2 XL Sorunlarıyla Eleştiri Almaya Başladı – Radarex


Google’ın kendi adı ile yayınladığı akıllı telefonları içerisinde yer alan Google Pixel 2 XL modeli, özellikleriyle akıllı telefon pazarında önde gelen modellerinden biri oldu. Başarılı akıllı telefonlarından biri olarak değerlendirilen yeni seri akıllı telefonların tüm iyi özelliklerine rağmen sıkıntıları da gündemde. Hatta yaşanan sorunların Google Pixel 2 XL özelliklerinin bile önüne geçtiğini söylemek gerekiyor. Sürekli olarak yeni bir sorun haberi ile gündeme gelen yeni seri akıllı telefonların, bu kez dokunmatik ekran ve sanal asistan sorunları yaşadığı ortaya çıktı. Yeni modelin sorunlarına daha detaylı olarak bakalım.

Google Pixel 2 XL Dokunmatik Ekran ve Sanal Asistan Sorunu

Öncelikle yeni ortaya çıkan önemli bir sorundan bahsedelim. Bu soruna göre yeni seri akıllı telefonların dokunmatik yüzeyinde sıkıntılar yaşanıyor. Dokunmatik ekranların orta kısmında bir sıkıntı yaşanmazken, ekranların tam köşe kısımlarında dokunmatik algılamasının çalışmadığı görülüyor. Telefonların özellikle köşe kısımlarında dokunmatik yüzeyin çalışmaması ise ciddi bir sorun oluşturuyor. Google ise şimdilik bu hatayı doğrulamak ile yetindi. Bunun dışında sorunun çözümü içinde önemli bir güncelleme yayınlanacağı belirtildi. Güncelleme sonrasında yaşanan dokunmatik sorunu çözüme kavuşturulacak. Fakat tek sorun bu dokunmatik yüzey sorunu değil.

Google Pixel 2 XL

Google Pixel 2 XL aynı zamanda sanal asistan sorunuyla da gündemde. Sanal asistan kısmında yaşanan sorunun ise ses algılama sorunları olduğu belirtiliyor. Buna göre telefonların kulaklık kullanımında sesleri algılamadığı ve sanal asistanı çalıştırmadığı iddiası var. Google Pixel 2 XL sanal asistan sorununun Bluetooth kulaklıklarda da yaşandığını ekleyelim. Yani iki taraflı bir sorun zincirinden söz ediyoruz.

Hem kulaklık hem de kablosuz kulaklık kullanımında Google asistan çalışmıyor. Bunun için Google tarafından bir doğrulama yapılmadığını da belirtelim. Yani ekran kısmında olduğu gibi sorunun çözülmesi için güncelleme hazırlandığı belirtilmedi. Bunun için kullanıcıların biraz daha beklemesi gerekecek. Yeni güncellemenin sanal asistan konusunda da nemli bir artısının olacağını düşünebiliriz. Şimdilik yeni seri akıllı telefonların güncellemesinin ne zaman yayına gireceği konusunda da karar verilmiş değil. Google bunun için biraz daha çalışmalarını sürdürecek gibi duruyor.Source link

(Visited 2 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!