Google Lens Akıllı Telefonlara Görüntü Algılama Özelliği Getiriyor – Tekno Gündem


Büyük merakla beklenen Google’ın yeni teknolojilerinin tanıtıldı Google I/O konferansı birçok yeniş teknolojiye ev sahipliği yaptı. Tüm konferans kapsamında Google’ın en çok ilgi çeken teknolojileri ise markanın akıllı telefonlar için sunduğu teknolojiler oldu. Şimdiden ilgi odağı haline gelen bu teknolojilerden birisi de Google Lens teknolojisi oldu. Doğrudan akıllı telefon kameraları için geliştirilen yeni teknoloji sayesinde telefonların kameraları baştan sona değişim gösteriyor. Peki Google Lens neler sunacak? Kameralar nasıl değişecek?

Google Lens Görüntü Algılama Sistemini Getiriyor

Yeni tanıtılan teknoloji doğrudan akıllı telefonların kameraları için geçerli olan bir teknoloji olarak bilinmekte. Tanıtımda dikkat çeken birçok özelliği bulunan yeni teknolojinin amacı da kameraların özelliklerini arttırmak. Google Lens sistemini bir örnek ile açıklayalım. Yeni sisteme göre diyelim ki dolaşırken bir kafenin görüntüsünü akıllı telefonunuzun kamerasına tuttunuz. Görüntünün kameraya tutulmasının ardından Google yapay zeka kullanarak görüntüyü işlemeye başlıyor. İşleme sonrasında görüntünün detayları ve neyle ilgili olduğu ortaya çıkıyor.

Google Lens sistemi tarafından elde edilen bilgiler sayesinde kullanıcılara kafe ile ilgili internet üzerinden arama bilgileri sunulabilecek. Görüntüde yer alan kafenin internet ortamında nasıl yorumlar aldığı, varsa internet sitesi gibi birçok bilgi elde edilebilecek. Bu durumun hemen her nesne için geçerli olması bekleniyor. Kısacası Google Lens ile artık akıllı telefon kameralarının görüntü algılama sistemi kullanması sağlanacak.   Source link

(Visited 31 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!