Google eve polis çağırdı, hayat kurtardı! – Hürriyet


Akıllı ev cihazlarının polisler için oldukça değerli olabileceğini yavaş yavaş öğreniyoruz. Google Home, bir çiftin şiddetli bir ev içi anlaşmazlığa yaşadığı sırada eve polis çağırarak kadının hayatını kurtardı.

New Mexico Albuquerque’de Eduardo Barros isimli bir kişi, kız arkadaşı ve onun kızıyla birlikte otururken bir konu üzerinde tartışmaya başladı ve kavga fiziksel bir hale dönüştü. Barros evde bulundurduğu silahı çekerek kız arkadaşını tehdit etmeye başladı. Bu sırada ev içerisinde “Polisi aradın mı?” diye bağırarak dolaşmaya başlayan Barros’un bu sözleri, Google Home tarafından algılandı ve akıllı hoparlör polisi aradı.

Polisler kısa bir süre içinde eve operasyon düzenleyerek Barros’un kız arkadaşını ve çocuğunu evden çıkarttı. Kadın hafif yaralarla olayı atlattı. Barros ise yasadışı yollardan silah edinmek ve barındırmak, evde bulunan bir kişiye saldırı ve kişiyi özgürlüğünden alıkoymak suçuyla yargılanacak.

Polis şefi, “Acil servislerle bağlantı kurmak için bu yeni teknolojinin beklenmedik kullanımı, muhtemelen bir hayatın kurtarılmasına yardımcı oldu” dedi.Source link

(Visited 9 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!