Google Chrome Yeni Güncellemesiyle Siteler Kalıcı Olarak Susturulabilecek – Kadirli Haber


Güncellenmiş yeni görünümüyle kullanıcılarını mutlu etmeyi amaçlayan Google Chrome’a siteleri kalıcı bir şekilde susturmayı sağlayan bir özellik dahil edildi. Bu meydana getirilen yeniliğin otomatik olarak oynatılan videoların yer aldığı sitelerde oldukça sık kullanılacağı ifade ediliyor.

Google Chrome’un yeni sürümü Chrome 64 bu hafta kullanıcılarla buluşuyor. Performans iyileştirmelerinin dışında birtakım küçük özellik eklemelerine de içerisinde barındıran web tarayıcısı, web adreslerini kalıcı bir şekilde susturmayı sağlayan yeni özelliğiyle dikkatleri üzerinde topluyor. “Mute tab” (sekmeyi sustur) olarak adlandırılan bu yeni özellik, eski sekme susturma özelliğinin yerini aldı. Eski özellikte susturulan bir web adresinin kapatılarak tekrardan açılması ile beraber yeniden susturulması gerekiyordu. Ancak bu yenilik ile beraber Chrome hangi adresi susturduğunuzu anımsayacak ve siz değişim meydana getirene dek sitenin sesini açmayacak.

Tarayıcıya HDR desteği de dahil ediliyor. Yalnızca Fall Creators Update’i almış olan bilgisayarlarla kullanılabilecek duruma gelen bu özellik, tarayıcının birçok bilgisayarda ve monitörde kullanılabilmesini olanak tanıyacak. Google Chrome 64 yarın veya önümüzdeki hafta içerisinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.Source link

(Visited 6 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!