Gelecek iPhone'lar için sevindiren “çentik” haberi – log


Apple iPhone X

Teknoloji devi Apple, hatırlarısınız iPhone X‘da yer alan “çentik” ile özellikle ilk başlarda çok eleştirilmişti. İnsanların şimdi çok da sorun etmediği bu çentik, yeni modellerde daha az dikkat çeken hale gelecek gibi duruyor.

Şirkete yakın sağlam kaynakları bulunan ETNews’un haberine göre Apple, 2019’da çıkacak iPhone modellerinde daha ufak bir çentik kullanacak. Çentikte yer alan Truedepth kamera sistemiyle ön kamerayı birleştirmeye çalıştığı söylenen şirket, böylece üst kısımda daha az yere ihtiyaç duyacak. Bu da daha ufak bir çentik ve daha geniş ekran alanı olarak geriye dönecek. Bunu nasıl yapacağı henüz tam olarak bilinmeyen şirket, şu an Truedepth içerisinde birçok sensör kullanıyor. Kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyan sistem, bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabiliyor ve Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veriyor.

iPhone X’un çentiği en çok konuşulan konulardan oldu

Çoğu kişinin beğenmediği çoğu kişinin ise Face ID için katlandığı sistem, artık uzun bir süre hayatımızdan çıkmayacak. Birçok farklı kaynaktan gelen bilgiye göre şirket yüz tanıma sistemini iPhone tarafında tutmaya devam edecek. Hatta gelecekte iPad ile Mac bilgisayarlara da gelmesi beklenen Truedepth kamera sistemi, elbette yerinde saymayacak. Her teknoloji gibi o da gelişecek ve çok daha hızlı, güvenli ve daha az dikkat çeker hale gelecek.Source link

(Visited 3 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!