Galaxy S9 Yüz Tanıma Sistemini Kullanacak Mı? – Radarex


Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonları için en büyük değişiklik iPhone X modeliyle sunuldu. 10.yıla özel olarak gelen modelde yer alan değişiklikler, iPhone için beklenen değişiklikler olarak adlandırıldı. OLED ekran, çerçevesiz telefon modeli gibi birçok ayrıcalıkla beraber gelen iPhone X akıllı telefonlarının en büyük farkının ise yüz tanıma sistemi olduğunu gördük. Face ID teknolojisiyle beraber bir ilki gerçekleştirme adımı atan markanın, parmak izi sistemine de veda ettiği açıklanmıştı. iPhone X akıllı telefonlarında kullanılan bu sistem ise diğer markalara da ilhan kaynağı oldu. Bu noktada ilk soru Galaxy S9 akıllı telefonlarına ilişkin oldu.

Galaxy S9 Yüz Tanıma Teknolojisi Gelecek Mi?

Samsung, yüz tanıma teknolojisini ilk deneyen ve uygulayan firmalardan biri olarak biliniyor. Fakat markanın 3D sensörler üzerinden yüz tanıma sistemini kullanmadığını biliyoruz. Bu noktada son gelen iddialar ise Samsung’un Galaxy S9 serisiyle beraber bu nokta da istediği adımları atacağı yönünde.

İddialara göre Samsung, Galaxy S9 akıllı telefonlarında daha profesyonel bir sistem kullanacak. Ana mantık 3D sensörlerin kullanıldığı yüz tanıma sistemiyle neredeyse birebir şekilde işleyecek. Tabii ki bu teknoloji de Samsung’un dokunuşlarını göreceğiz. İlk olarak markanın Galaxy S9 akıllı telefonlarında 3D sensör yerleşimini değiştireceğini gösteriyor. Yani iPhone X modelinde olduğu gibi ekran bütünlüğünü bozan bir çentik kısmının yer almayacağı düşünülüyor.

Galaxy S9

Bunun yerine Samsung’un sensörleri biraz daha küçülteceği ve daha başarılı bir kullanım elde edeceği belirtiliyor. Note 8 modelinde olduğu gibi ekran bütünlüğünü bozmayacak bir tasarımla beraber, Galaxy S9 modellerine yüz tanıma teknolojisi entegre edilecek. Bunun için yapılacak olan sistem değişikliklerini de tahmin etmek oldukça zor.

Marka bir açıklama yapmadan önce yapılacak sistem değişikliklerini de öğrenmek mümkün olmayacak. İddialarda yer alacak sistemler kullanıma girecek olursak Galaxy S9 yüz tanıma sistemi iPhone X modellerini de geri bırakmayı başaracak. Samsung’un bu konuda nasıl bir karar alacağı konusunda bilgiler paylaşıldığında haberimizi güncelleyeceğiz.Source link

(Visited 10 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!