Galaxy Note 8 de Kaderinden Kaçamadı! – Haberler


Bugüne dek neredeyse tüm üst düzey cihazları parçalarına ayıran iFixit‘in Cuma günü yayınladığı detaylı sökme videosunda gördüğümüz kadarıyla, Galaxy Note 8 oldukça anlaşılır on adımda sökülebiliyor. Ancak cihazın içinde bulunan küçük parçaların fazlalığı ve aşırı miktarda yapıştırıcı kullanılmış olması, telefonu tekrar toplamayı neredeyse imkansız hale getiriyor.

Geleneksel bileşen düzeninden uzaklaşan Samsung, cihazın pilini kasanın tam ortasına yerleştirmiş, titreşim motorunu ise sağ alta kaydırarak pilin genleşmesinden dolayı ortaya çıkabilecek sorunları azaltmaya çalışmış.

Ancak bunun gerçekleşme riski oldukça düşük diyebiliriz. Çünkü cihazda kullanılan 3,300mAh pil hem Samsung’un kendi sekiz-notkalı eight-point Battery Safety Check ile test edilmiş, hem de üçüncü parti bir şirket olan Underwriters Laboratories tarafından onaylanmış durumda.

iFixit’e göre cihazın içinde bulunan bir çok parça modüler ve bağımsız olarak değiştirilebilir, ama bunu gerçekleştirmek için kırılgan ve pahalı ön paneli sökmek zorunda olmak teknik servisi ziyaret etmeyi zorunlu kılacaktır.

Bu sebepten dolayı iFixit, Galaxy Note 8’in tamir edilebilirlik notuna on üzerinden dört verdi. Görünüşe bakılırsa Note 7’nin kaderine uğramaması için alınan önlemler, Note 8’i daha güvenli bir telefon yapmak ile beraber tamirini zorlaştırdı.

Türkiye’yi Piri ile Gezin

Cep telefonunuzu gerçek bir şehir rehberine dönüştüren Piri uygulamasını mercek altına aldıkSource link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!