Galaxy Note 7R Türkiye'de satılacak mı? – Hürriyet


Şu aralar teknoloji gündeminin önemli başlıklarından biri olan Galaxy Note 7R Türkiye’de satışa sunulacak mı?

Hatırlanacağı üzere Samsung geçtiğimiz yıl önemli bir krizin eşiğinden dönmüştü. Zira firma tarihinin en başarılı cihazlarından biri olarak lanse edilen Galaxy Note 7’nin satışa sunulduktan sonra bir dizi patlama olayında başrol oynaması, Güney Koreli teknoloji devini hayli zora sokmuştu. Bu süreci son derece iyi yürüten Samsung, yaklaşık olarak 3 milyon cihazı geri çağırarak itibarını da büyük oranda korumayı başarmıştı.

Geri topladığı cihazları elden geçirerek, Galaxy Note 7R ismi ile tekrardan satışa sunmayı planlayan Samsung, şu aralar bu konu ile sık sık gündeme geliyor. Bu durumun temel nedeni ise Galaxy Note 7R modelinin hangi pazarlarda satışa sunulacağının henüz netleşmemiş olması.

Şimdiye kadar bir dizi onay sürecinden başarılı bir şekilde geçen Galaxy Note 7R, dün de SIG’de göründü. Bir Bluetooth sertifikasyon kurumu olan SIG’de aynı diğer kuruluşlar gibi Note 7R için onay verdi.

Bu onay sonrası Galaxy Note 7R’ın Güney Kore ve Çin pazarlarında satışa sunulmak için önünde herhangi bir engel kalmamış oldu.

Peki asıl meseleye gelelim. Note 7R, Türkiye’de satışa sunulacak mı? Açıkçası bu konu hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Zira cihaz sayısının da sınırlı olması, Note 7R’ın ülkemizde satışa sunulmasının pek de mümkün olmadığının kanıtı. Donanımgünlüğü’nün haberine göre 3 milyon cihazın Güney Kore ve Çin pazarında tamamen tükenmesi beklenmekte. Bu beklentinin temel nedeni ise, Note 7R’ın geçen sene satışa sunulan Note 7’den neredeyse yarı yarıya daha ucuz olması.Source link

(Visited 25 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!