Facebook beğen butonundaki ifadelerin kullanım alanını genişletiyor – log


Facebook beğen butonu altında yer alan ifadeleri geçtiğimiz sene çeşitlendirmişti. Kısa sürede benimsenen bu ifadeler kalıcı olacak gibi görünüyor. Facebook artık bu ifade alternatiflerini yorum beğenilerinde de kullanılmasına müsade ediyor.

Bildiğiniz gibi Facebook’un uzun süre boyunca sadece beğenme seçeneğine sahip olması çokça eleştirilmişti. Söz konusu haber akışında denk geldiğiniz kötü haberler, toplumsal olaylar, hastalıklar veya ölüm haberleri olduğunda beğenme yetersiz kalıyor, kullanıldığında da garip kaçıyordu. Facebook kullanıcılardan gelen talebe uzun süre karşı koymadı ve geçtiğimiz sene şubat ayında alternatifleri kalp, kahkaha, şaşırma, üzüntü ve kızgınlık ifadeleriyle genişletti. Bu ifadeler de bir sene içinde kullanıcılar tarafından fazlasıyla benimsendi. Öyle ki Facebook Messenger‘a dahi eklendiler.

İnternet devi şimdi bu ifadelerin gönderiler altındaki yorumlarda da kullanılmasına müsade ediyor. Facebook’tan yapılan resmi açıklamada kullanıcıların hislerini her alanda pratik bir şekilde ifade etmek istediklerini bildiklerini dile getirdi. Bu sebeple sevilen alternatifleri gönderilerin altında yer alan yorumlarda da kullanılabilir hale getirdikleri duyuruldu.

Her ne kadar artık yapılan yorumlara karşı hislerimizi tek bir tuşla ifade edebilir hale gelsek de, Facebook’un “beğenmeme butonunu” getirmeme inadı devam ediyor. Bu talebin ne zaman yanıt bulacağını ise zaman gösterecek.Source link

(Visited 27 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!