En Basit Şifreler Belli Oldu! Şifreleriniz Bunlardan Biriyse Hemen Değiştirin1 defa okundu – Trgazete


Facebook, Youtube, Google ve daha onlarca farklı internet sitesini ziyaret ediyor ve bazı sitelerde üyelikler açarak avantajlardan ve üye olma fırsatından istifade ediyoruz. Ancak bir çok site tarafından insanların üzerinde zaten hali hazırda incelemeler yapılırken uzmanlar dünyanın en güvenilir şifreleri ile en güvenilmez olan şifrelerini belirledi.

Buna göre Facebook gibi sosyal medya sitelerinde oluşturulacak ve kullanılabilecek olan şifrelerin arasında 123456789 gibi sıralamalar ile birlikte 12a12 gibi şifrelerin olmamasına özen gösterilmesi gerektiği belirtildi. Kullanıcıların şifre seçiminde dikkatli tercih yapmasını öneren siber güvenlik uzmanları, kötü amaçlı hackerlar tarafından bir takım programlar sayesinde bilgisayarların keylogger ile her türlü yazılanı izlediği ve buna karşı da dikkatli olunması gerektiğini açıkladı.

Sayısal, Karakter Olan ve Büyük-Küçük Harf İle Karışık Oluşturun.

Facebook ve diğer sitelerde oluşturulacak olan şifrelerin mutlaka küçük ve büyük harf kullanılması, en az 1 karakter eklenmesi ”* – % gibi”, ve en az 2 sayı olan şifrelerin çok aşırı güçlü şifreler olabileceği ve bunların kırılmasının en azından kısa vadede söz konusu olmadığından bahsediliyor. Source link

(Visited 18 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!