EBA kurs sistemi yeni dönemde de aktif halde olacak! – Milliyet


Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2000’li yılların ortalarından itibaren internet altyapısını aktif şekilde kullanıyor olmaları eğitimde modernizasyon çalışmalarının daha hızlı şekilde ilerlemesini sağlıyor. Özellikle Bakanlar Kurulu kararı ile kapatılan dershanelerden doğan boşluğun doldurularak, öğrencilerin bu konuda mağduriyet yaşamaması amacı ile açılan EBA kurs hizmetleri programı da Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet tabanlı projeleri arasında yer alıyor.
 
EBA Öğrenci Girişi İçin TIKLAYINIZ!

EBA Kurs İçin TIKLAYINIZ!
 
Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.
 
İnternet kullanım oranlarının ciddi düzeyde artış göstermesini sağlayan Türkiye’deki mobil akıllı cihazlar ile nerede olunursa olunsun internete erişim sağlanabilmesi vatandaşlar tarafından bireysel alanda kullanılan internetin kurumsal ve kamu alanında da aktif şekilde kullanılmasına neden oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye’de kamu kurum ve kuruluşları arasında interneti en aktif şekilde kullanan kamu kurumu olması da Türk eğitim sisteminde çok önemli gelişmelerin yaşanmasını sağlıyor. Özellikle de Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor.
 
 Elektronik ortam üzerinde yer alan ve Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı bünyesi altında faaliyet gösteren ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kurumlarında eğitim gören milyonlarca öğrenci ile mezunları tarafından EBA kurs hizmetleri kullanılabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı kurs programı hizmetleri ile birlikte Türkiye’de ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri ile mezunlarının okul dışı kurs hizmetlerinden yararlanabilmeleri sağlanıyor. Özellikle de Bakanlar Kurulu kararı ile 2015 yılında kapatılan dershane ve okul dışı eğitim veren eğitim kurumlarının kapatılması dolayısı ile milyonlarca öğrenci okul dışında okul takviyesi sağlayan veya liseye giriş ya da üniversiteye giriş sınavlarına hazırlıklarına destek sağlayan kurs programlarından EBA kurs portalı ile yararlanmaları sağlanıyor.
 
MEB EBA giriş ekranı üzerinden öğrencilerin 2016-2017 eğitim öğretim dönemi boyunca ücretsiz olarak 3 dönem haline yararlanabilecek kurs hizmetlerine ne zaman başvuru yapılacağı da belli oldu. Milyonlarda ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasından kısa bir süre sonra 22 eylül tarihinde başlayacak Milli Eğitim Bakanlığı EBA kurs programı hizmetlerine başvuruda bulunabilecek. Başvuru tarihleri için son gün ise 27 eylül olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı EBA giriş ekranı üzerinden sisteme giriş yapan öğrenciler ve mezunlar 2016-2017 eğitim öğretim yılı boyunca birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi şeklinde 3 dönemde kurs hizmetleri alabilecek.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs programı başvuruları sırasında ilköğretim 5, 6 ve 7.sınıf öğrencileri ile lise düzeyi 9, 10 ve 11.sınıf öğrencileri tarafından haftalık 12 saate kadar 5 farklı dersten sanal kurs programı desteği alınabilecek. Liseye giriş sınavlarına hazırlanan ilköğretim son sınıf yani 8.sınıf öğrencileri ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan lise son sınıf yani 12.sınıf öğrencileri ise haftalık 18 saate kadar 6 farklı dersten MEB EBA kurs programı desteklerinden yararlanabilecek. Bu sayede öğrencilerin hem okul derslerinde hem de lise/üniversite giriş sınavlarında çok daha yüksek bir eğitim başarısına ulaşmalarına destek sağlanabiliyor.Source link

(Visited 48 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!