Dota 2 İçin Harika Özellik Ortaya Çıktı – Radarex


Valve tarafından yayınlanan ve yayınlandığı andan itibaren büyük oranda beğeni toplayan Dota, elde ettiği başarıyla beraber MOBA türüne damga vurmuştu. Valve yapımının elde ettiği başarı sonrasındaysa oyunun yeniden yayınlanmasının önü açılmıştı. Bunun beraber Dota 2 oyunu piyasaya sürülmüş ve yapım bir hayli ses getirmişti. Yayınlandığı andan beridir MOBA türünde turnuvaların bile ilk oyunlarından biri olmayı başaran Dota 2 oyunu içinse yeni bir güncelleme haberi daha geldi. Artık çok nadir güncellemeler yayınladığı bilinen yapımın son güncellemesi ise ilk oyuncuları düşünecek bir güncelleme. Yani oyuna yeni kayıt olan Dota 2 oyuncularını ilgilendiren bir güncellemeden söz ediyoruz.

Dota 2 Güncelleme Detayları

Yeni güncellemede sonra dediğimiz gibi oyuna yeni katılan kullanıcılar düşünülüyor. Oyuna yeni dahil olan kullanıcıların rakip seçim sisteminde bir değişikliğe gidiliyor. Yapılan değişiklikle beraber kullanıcıların rakip araması sırasında davranış puanlarının önde tutulacağı belirtiliyor. Bu durumu daha iyi anlatmak için sistemi biraz açalım.

Yayınlanan güncellemeden sonra oyuna yeni kullanıcıların ilk çeyrek maçları yani 25 maçının özel olarak eşleştirileceğini göreceğiz. Yeni sürümden sonra bu kullanıcıların hoşgörü puanları en yüksek olan yani oyunda küfür, kavga gibi olaylardan en çok uzak duran kullanıcılarla eşleştirilmesinin önü açılacak. Bu şekilde oyuna yeni katılacak olan kullanıcıların alışma sürecini çok daha iyi geçirmesi sağlanacak ve oyunu en iyi şekilde oynamaları sağlanacak.

Dota 2

Güncellemenin daha sonra geliştirileceği de belirtiliyor. Yani bundan sonra oyunu daha iyi bir atmosfer içerisinde sunmak için Dota 2 hoşgörü güncellemesi olarak yayınlanacağını düşüneceğimiz bu güncellemenin kapsamları genişletilebilir. Bunun için Valve tarafından geleceğe yönelik açıklamalar henüz açıklanmış değil.

Fakat başarılı olacak olursa yeni sistemin tüm MOBA oyunları içinde örnek teşkil edeceği düşünülüyor. Özellikle hakaret içerikli mesajların önüne geçilmesi adına büyük bir girişim olarak değerlendirilen yeni adımların, kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu. Şimdilik güncellemelerin tam olarak ne zaman tamamlanacağı konusunda bir açıklama elde edebilmiş değiliz.Source link

(Visited 8 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!