Çentikli ve 3 Kameralı Huawei P20 ailesi ortaya çıktı! – ShiftDelete


Huawei’nin önümüzdeki ay resmi tanıtımını gerçekleştireceği yeni amiral gemi modeli ortaya çıktı. İşte bir yandan inovatif bir özelliğe sahip olan bir yandan da rakibinden esinlenen Huawei P20 ve Huawei P20 Plus.

İlginç tasarımıyla Huawei P20 Plus!

Huawei’nin 27 Mart tarihinde resmiyet kazandıracağı P20 ailesi hakkında her geçen gün yepyeni iddialar gelmeye başlıyor.

Basın davetiyesinde 3 kamera ile geleceği doğrulanmış olan P20 Plus modeli şu ana kadar oldukça güvenilir sızıntılar yapan @onLeaks tarafından yeni bir prototip görüntüsü daha paylaşıldı.

Daha önce ortaya çıkan prototipin ön yüzüne baktığımızda orantılı bir ekran ve bir home butonunun yanı sıra arka taraftaysa 3 kamera bir arada dikey olarak yer alıyordu.

Ortaya yeni çıkan görüntüye baktığımızda ise ön tarafta tıpkı P20 Lite modelinde olduğu gibi iPhone X benzeri bir çentik görüyoruz. Sağ ve sol tarafta oldukça ince çerçevelere sahip olan model üst tarafta sadece ahize, sensör ve kamera için bir çentiğe alt taraftaysa biraz daha kalın bir çerçeveye ev sahipliği yapıyor.

Arka tarafa baktığımızda ise henüz detayları daha bilinmeyen 3 kameralı dikey kamera kurulumu dikkat çekiyor. Oldukça ilginç bir şekilde konumlandırılan bu kameralardan ikisi bir arada dururken adeta altlarına sonradan üçüncü bir kamera konulmuş. Onların tam altındaysa LED flaş göze çarpıyor.

Modelin üst tarafına baktığımızda ise kulaklık girişi ve IR blaster yer alıyor. Alt tarafta hoparlör ve mikrofon ızgaralarına ek olarak USB Type-C girişi yer alırken modelin sağ tarafında ses kontrol ve güç butonu konumlandırılmış.

155.3 x 74.2 x 77.7 mm boyutlarındaki model kamera çıkıntısıyla birlikte 9.8 mm kalınlığa ulaşıyor. Yaklaşık 6 inç boyutunda bir ekran sahip olacağı söylenilen modelin tam boyutunu söylemeninse çentikten dolayı doğru olmayacağı belirtiliyor.

İki prototip arasındaki en önemli farksa parmak izi sensörü diyebiliriz. Bundan önceki tasarımda yer alan home butonu büyük ihtimalle aynı zamanda parmak izi sensörü görevi de görüyordu. Ancak yeni tasarımda gözükmeyen parmak izi sensörü büyük bir ihtimalle ekran altına gömülmüş.

Huawei P20 nasıl olacak?

Huawei P20 modeli de sızdırılan CAD çizimleri arasında kendisine yer bulmuş durumda. Gelen olarak Huawei P20 Lite, P20 ve P20 Plus modelleri birbiriyle aynı tasarım çizgisine sahipken modelleri birbirinden ayıran detay kamera ve parmak izi sensörü oluyor.

P20 Lite modelde 2 kamera ve arka tarafa konumlandırılmış bir parmak izi sensörü bulunurken P20 modelinde üçlü kamera kurulumu ve ön tarafa konumlandırılmış home butonuyla bütünleşik parmak izi sensörü yer alıyor. Tasarımsal olarak diğer detaylar oldukça benzer.

Ortaya çıkan bu iki tasarımdan hangisi gerçek bilmiyoruz ancak her iki ihtimalle de Huawei karşımıza oldukça iddialı bir modellerle çıkacak.

:: Sizce hangi tasarım daha başarılı?Source link

(Visited 4 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!