Bu uygulamalar pilin ömrünü kısaltıyor – Internet Haber


Telefonunuzun şarjı çabuk mu bitiyor? Sebebi kullandığınız o uygulama olabilir! İşte pil katili uygulamalar.

Bu uygulamalar pilin ömrünü kısaltıyor

Telefonunuzun şarjı çabuk mu bitiyor? Sebebi kullandığınız o uygulama olabilir! İşte pil katili uygulamalar. Spotify: Sanılanın aksine uzun süreli kullanımda batarya ömrünü ciddi oranda düşüren Spotify, ciddi bir batarya düşmanı.

Bu uygulamalar pilin ömrünü kısaltıyor

Netflix: Film ve dizilerin saatlerce izlendiği Netflix tam bir pil düşmanı. Filmi internetten stream yaparak izlemek yerine önce indirip sonra izlemek batarya ömrünüz için daha faydalı olacak! Outlook: Mail’lerinizi sürekli takip ettiğiniz Outlook sürekli çalışır halde olduğundan telefonunuzun bataryası mail geldikçe; hatta mail kontrol işlemi sürekli gerçekleştirildiğinden batarya ömrüne oldukça zararlı.

Bu uygulamalar pilin ömrünü kısaltıyor

Facebook ; Yapılan araştırmalara göre pili en çok tüketen uygulamalar arasında birinci sırada Facebook yer alıyor. Facebook’u kullandığınız süre boyunca telefonun batarya ömrü oldukça hızlı azalıyor. Bakın diğer hangi uygulamalar telefonun pil ömrünü sömürüyor? Whatsapp Açık olduğu süre boyunca ciddi derecede bataryanın azalmasına sebep oluyor.

Bu uygulamalar pilin ömrünü kısaltıyor

Antivirüs Programları: Telefonunuzda antivirüs programları varsa aklınızda olsun, tam bir pil tüketme canavarı! Snapchat En çok şarj yiyen uygulamalar arasında Snapchat’ de var. Instagram da pili tüketen uygulamalardan biri…Skype Skype uygulamasında görüntülü konuşmak, yazışmak da pilin ömrünü büyük ölçüde etkiliyorSource link

(Visited 7 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!