Asus ROG Dünyanın İlk AMD Ryzen Dizüstü Bilgisayarını Geliştiriyor – Tekno Gündem


Asus ROG tarafından resmi YouTube kanalı üzerinde yaklaşık 30 saniyelik bir dizüstü bilgisayar tanıtımına ait video yayınlandı. Video içeriğinde Ryzen’e ait turuncu dairesel logonun ardında bir dizüstü bilgisayar modeli ile karşılaşıyoruz. Aynı zamanda Asus tarafından yayınlanan videonun kısa açıklamasında # Computex2017 hashtagı bulunuyor.

Yaklaşık iki hafta sonra düzenlenecek olan Computex 2017 etkinliklerinde Asus’un AMD Ryzen’li yüksek performanslı oyuncu dizüstü bilgisayarının tanıtımının yapılacağı firma tarafından yayınlanan video ile ortaya çıkmış oldu.

Bilindiği üzere Asus “ROG” modelini yüksek performanslı son teknoloji donanımlara sahip ürünlerine özel olarak oluşturduğu biliniyor. Yeni bir ROG oyuncu bilgisayarının Ryzen APU’ya sahip RX Radeon ekran kartı ile gelebilme ihtimali de oldukça yüksek görülüyor. AMD tarafından Ryzen APU modellerinin normal modellere göre %50 daha fazla işlemci gücü ve %40 daha fazla grafik performansı sunduğu belirtilmişti. Bu teknoloji ile gelecek olan bilgisayarların güç tüketimini de neredeyse yarıya indirebilecekleri düşünülüyor.

Asus ROG modelinde Ryzen dizüstü bilgisayarları AMD’nin standart Ryzen işlemcilerini veya bunun bir mobil varyantını da kullanabilir. Veya yüksek performans için son günlerde ortaya çıkan Vega Frontier Edition modeli ile de gelmesi muhtemel. Şimdilik tüm bunlarla ilgili daha fazla detaya erişebilmiş değiliz.

AMD markası Ryzen dizüstü bilgisayar modellerinde yüksek performanslı mobil yongaları kullanmak istiyor. Bugün AMD pazarına baktığımızda firmanın masaüstünden dizüstü bilgisayarlara, sunuculardan CPU setlerine kadar oldukça kalabalık bir donanım ağı bulunuyor.

Asus ROG modeli bilgisayarlarda kullanılacak olan Ryzen teknolojisi ise şimdiden merak edilmeye başlandı.Source link

(Visited 35 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!