Artık O da Dünyanın En Zenginleri Arasında – Tekno Bilgi


Dünya üzerindeki en zengin insanlarının arasında, pek çoğumuzun hayranlık beslemekte olduğu insanlardan bir tanesi olan Gabe Newell’in dahil olduğu açıklandı. Gabe Newell, yani nam-ı diğer GabeN’ın sizce mevcut serveti tam olarak ne kadar?

Forbes, uzun senelerden beri dünyanın en zengin insanlarını listelemekte. Çoğu zamanlarda ilk sıralar değişmese bile karşımıza  bazı tanıdık yüzlerin çıkması hiç bir şekilde şaşırtıcı olmuyor. Valve şirketinin patronu olan Gabe Newell ise bu isimlerden bir tanesi oldu. Sahip bulunduğu serveti ile  birlikte Amerika’nın ilk 100 tane zengini arasında yer almayı başaran GabeN, dünya üzerinde de çok önemli bir sıraya yükselmiş oldu.

Gabe, tam tamına 5.5 milyar dolar tutarındaki serveti ile birlikte Amerika’daki en zengin 97. kişisi olmayı başardı. Bu serveti ile birlikte George Lucas ve  de Steven Spielberg gibi adları geride bırakmış olan GabeN, dünya sıralaması içerisinde ise 427. sırada yer almakta.

Uzun bir süredir oyun tutkunlarını Half-Life 3 oyunu konusunda sabırsızlığına boğmuş bulunan Newell, PUBG oyunu ile 500 milyon dolar tutarında bir satışa ise imzasını atmış oldu. Forbes’in paylaştığı  raporuna bakılırsa, Valve şirketinin markasının değeri ise tam 10 milyar dolar tutarında. Newell’ın sahip bulunduğu 5.5 milyar dolar tutarındaki serveti de Newell’ı yalnızca başına Valve şirketinden çok daha değerli bir duruma getirmekte.

Oyun dünyası içerisinde durmak bilmeyen yükselişi sayesinde Newell’ın servetinin de çoğalacağı aşikar. Bir de Half-Life 3 isimli oyun gerçek olup satışa çıktığı zaman hem Valve isimli markasının hem ise Newell’ın paraya hiç bir şekilde para demeyecek olduğunu net bir şekilde belirtebiliriz. Source link

(Visited 7 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!