Apple'ın tarayıcısı Safari artık Spotify'a kapıları kapattı – log


Apple Music yerine Spotify tercih eden Apple kullanıcıları, Safari kullanmaları durumunda tatsız bir değişiklikle karşılaşabilir. Çünkü Safari artık Spotify’a tarayıcı desteği sunmuyor.

Spotify dinleyicilerinin keşfettiği bu durum ilk etapta bir “hata” gibi görünse de sonrasında Safari’nin Spotify’a artık destek vermediği anlaşıldı. Yeni güncellemeler sonucu oluşan bu durumda Mac cihazınızda Safari’den başka tarayıcı kullanmak istemiyorsanız, Spotify’ın ücretsiz tarayıcı erişiminden yararlanamayacaksınız. Öte yandan Spotify’ın halihazırda Apple cihazları için bir uygulaması mevcut. Farklı bir tarayıcı kullanmak istemeyenler uygulama aracılığıyla Spotify’a erişebilir. Aylık Spotify hesabı olmayan kullanıcıların, Spotify’ın ücretsiz tarayıcı versiyonu için farklı bir tarayıcı kullanması gerekecek.

Safari’nin ilerleyen zamanlarda Spotify’ın tarayıcı versiyonuna destek verip vermeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. Söz konusu tarayıcı Spotify’ın destek sayfasından da çıkarılmış durumda. Spotify’ın resmi sayfasında desteklenen tarayıcılar Chrome, Firefox, Edge ve Opera olarak listeleniyor. Safari’nin Spotify’ın tarayıcı versiyonunu neden engellediği ise tam olarak bilinmiyor. Mac Generation durumun Spotify’ın kullandığı Widevine eklentisi yüzünden olabileceğini düşünüyor. Ancak iki firmadan da resmi bir açıklama yok.Source link

(Visited 7 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!