Apple'ın itirafı sonrası LG ve Samsung'a gün doğdu – Sabah


Yılın sonuna geldik ve teknoloji dünyasında oldukça büyük bir bomba patladı. Bildiğiniz üzere , bataryaları daha sağlıklı ve verimli tutabilmek adına eski cihazların işlemci saat hızlarını düşürdüğünü itiraf etmişti. Hatta geçtiğimiz gün de bu olayın ardından özür de dileyen Apple, batarya değişimlerini çok düşük fiyatlara gerçekleştireceğini de söylemişti. Apple bu krizi en iyi şekilde yönetmeye çalışırken, rakiplerine de gün doğdu diyebiliriz.

Bu konuda ilk açıklama Apple’ın en büyük rakibi Samsung’dan geldi. Samsung’un bu konuda merak edilen açıklaması şu şekilde; “Ürün kalitesi her zaman Samsung Mobile’ın önceliği olmuştur. Samsung mobil cihazların pil ömrünü, pil şarjı akımını ve şarj süresini yöneten yazılım algoritmaları içeren çok katmanlı güvenlik önlemleri ile sağlıyor. Telefonun ömrü boyunca yazılım güncellemeleri yoluyla CPU performansını hiçbir zaman düşürmeyiz.”

LG’DEN GÖNDERME GELDİ

‘un yanında bir başka Koreli şirket olan LG ise bu konuyla iili Phonearena sitesi aracılığıyla kısa bir açıklamada bulundu. LG’nin yaptığı açıklama ise şöyle;

Hiçbir zaman yapmadık, hiçbir zaman yapmayacağız. Biz müşterilerimizin ne düşündüğünü umursarız.

Bu süreç devam ederken Apple daha çok bu tarz göndermelere maruz kalacak gibi görünüyor.Source link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!