Apple'dan Dwayne Johnson'lı aksiyon filmi tadında Siri reklamı – DonanimHaber


Yapay zeka tabanlı dijital asistan Siri’nin yeteneklerini ön plana çıkarmayı hedefleyen yeni reklam filminin yıldızı Dwayne ‘The Rock’ Johnson oldu. İşte kısa bir aksiyon filmi tadındaki Siri reklamı.

Apple, yapay zeka tabanlı dijital asistanı Siri‘yi ilk kez 2011’de iPhone 4S‘de sahneye çıkardı. Şirket o tarihten bu yana Siri’yi geliştirmeye devam ediyor ve 2015 yılında iOS 9’la birlikte ‘Hey Siri’ komutu kullanıma sunuldu. Siri, iPhone’da birçok görevi yerine getirme konusunda kullanışlı olmasına rağmen, Apple sanal asistanının yeteneklerinin maksimum seviyede kullanılmadığını düşünüyor. Şirket kullanıcılarını ikna etmek ve Siri’nin gerçekten ne kadar kullanışlı olduğunu göstermek için Hollywood starı Dwayne Johnson‘ın (The Rock) başrolde olduğu bir reklam filmi yayınladı.

 

Ayrıca Bkz.WhatsApp’a nihayet gönderilen mesajı geri alma özelliği geliyor

Apple daha önce Siri’nin kullanıcılar tarafından tutulmasını sağlamak için Zooey Deschanel, Samuel L Jackson ve Ellen DeGeneres gibi ünlü isimlerin yer aldığı reklam filmleri de hazırlamıştı. Ancak The Rock’ın yer aldığı yeni reklam şimdiye kadar çekilmiş en etkili film olmuş gibi görünüyor. Aynı zamanda 3 dakika 45 saniye gibi uzun bir süreye sahip olduğunu belirtelim. Dwayne Johnson’ın ilgi çekici kişiliği ve sesi, reklamın sonuna kadar sizi bağlayan şey olacak. İlk sahne Dwayne’in Bonsai ağacını budarken aynı zamanda egzersiz yapmasıyla başlıyor. Bir TV sunucusunun Dwayne’i “meydan okumaya” teşvik edecek cümleler kurduğunu görüyoruz, Siri de bu sırada günün programını okuyor.

 

Siri, The Rock’a bile ayak uyduruyor

Dwayne, daha sonra Siri’ye, aynı gün tamamlamaya çalışacağı yaşam hedeflerini okumasını söylüyor. Başlangıçta bi Lyft rezervasyonu, hava durumunun güncellenmesi ve e-postaların okunması gibi bazı alışılmış komutlar var. Daha sonra ise Dwayne’in kendi giyim kreasyonunu sunmak,  ünlü bir şefle yemek pişirmek ve uzayda selfie çekmek gibi “yaşam hedeflerine” ulaşılıyor. Her görevi tamamladıktan sonra, Dwayne Siri’ye yeni bir liste hazırlamasını söylüyor.

 

Siri, Dwayne’in iPhone’unda çeşitli görevleri yapmasına yardımcı olsa da, reklamdaki sahne etkinlikleri ve aktörün enerjik kişiliği bu düşünceyi daha da pekiştirmeye yetmiş. Reklamın içinde o kadar çok aksiyon var ki kısa bir film izlemiş gibi oluyorsunuz. Johnson’ın kurucuları arasında olduğu Seven Bucks Productions tarafından hazırlanan Siri odaklı reklam filini aşağıdaki video aracılığıyla izleyebilirsiniz.

 Source link

(Visited 10 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!