Apple'dan bir ilk daha – Türkiye


Apple’ın iki yıl içerisinde işlemci teknolojisini lisanslamayacağını belirten şirket, Apple’ın cihazlarını daha rahat kontrol edebilmesi için bağımsız bir grafik işlemcisi üzerinde çalıştığını aktardı ve Apple’ın kendi grafik işlemcisini tercih etmesiyle Imagination Technologies’ın teknolojisine tercih etmeyeceğini ifade etti.

 

Apple’ın Imagination’la olan iş birliğini 15-24 ay içerisinde bitirmesi bekleniyor. Apple bilindiği üzere daha önceden Imagination’ı bünyesine katmak istemiş ancak daha sonrasında anlaşma gerçekleşmemişti. Şirketin yüzde 8’lik hisselerinin Apple’da bulunduğunu da belirtmekte yarar var. Imagination’ın söyledikleri gerçekten doğruysa gelecek yıl piyasaya sürülecek yeni iPhone modelinde Apple imzalı grafik işlemcisini göreceğiz. İşlemci performansında çıtayı yükselten Apple’ın grafik işlemci performansında da sınırları zorlaması bekleniyor.

 

Şimdiden gelecekteki iPhone ve iPad modellerinde çok daha kaliteli oyunlar oynayacağımızı söylemek mümkün. Imagination Technologies Apple ile ilgili açıklamalarda bulunsa da Apple konu hakkında sessizliğini koruyor. Apple’ın kendi işlemcilerinin ardından grafik işlemcilerini üretip üretmeyeceği ise zamanla ortaya çıkacak. Detaylar resmiyete kavuşursa sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.Source link

(Visited 33 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!