Apple, Uyku Takibi Uzmanı Beddit'i Satın Aldığını Duyurdu – Tekno Gündem


Dünyanın en büyük firmalarından birisi olan Apple, akıllı saat teknolojisini dahada geliştirmek amacıyla uyku takibi alanında uzman olarak bilinen Beddit şirketini satın aldı. Büyük firmaların genel olarak prensip edindiği kendisine ilerde rakip olabilecek veya kendi kullandığı teknolojiyi geliştirmeye katkıda bulunacak şirketleri bünyesine katma çabalarına daha önce de sıklıkla rastlamıştık. Benzeri bir olay Apple ile Beddit şirketleri arasında gerçekleşti.

Apple, Finlandiya merkezli uyku takip cihazları alanında kendisini geliştirmiş donanım ve yazılım firması olan Beddit’i satın aldığını kendi resmi sitesinden duyurdu. Bu satın alım ile birlikte dev firmanın giyilebilir teknoloji ürünleri konusuna da yoğunlaşacağı düşünülürken özellikle Apple’ın akıllı saat teknolojisinin bu alışverişten en çok katkı görecek alanı olduğunu söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere Beddit firması uyku takibi ve yönetimi alanında kendisini oldukça geliştirmiş ve kanıtlamış bir şirket. Apple’ın bu firmayı satın almasıyla birlikte özellikle gelecek Apple Watch modellerinde Beddit’e ait teknolojilerden oldukça fazla yararlanacağı düşünülüyor. Akıllı saat teknolojisine getirilecek yenilikler özellikle kullanıcı deneyimi ve bu pazarda rekabet açısından oldukça önem arzediyor.

Apple ile Beddit arasında yapılan satış işlemi sonrasında şuan halihazırda birçok kesim tarafından kullanılan ve ilgi duyulan Beddit ürünlerinin satışlarının devam edeceği bildirildi.Source link

(Visited 31 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!