Apple, stadyumda taraftarların alay konusu oldu [Video] – log


Apple

Apple, hatırlarsınız geçtiğimiz gün iOS 11.1 sonrası cihazlarında yaşanan garip klavye sorunu çözmek için iOS 11.1.1 sürümünü göndermek zorunda kalmıştı. Kısa süre önce ise bu sorunla çok ilginç bir şekilde dalga geçildi.

Tam beş beta sonrası son kullanıcıya gelen iOS 11.1, cihazların otomatik metin düzeltme sisteminde bir hata oluşturmuştu. İşletim sistemi klavyeye “i” harfi yazıldığı zaman bunu “A[?]” şeklinde düzeltmeye çalışıyor ve bu da bazılarını oldukça rahatsız ediyordu. Bunun için geçici bir çözüm önerisi dahi üreten teknoloji devi, sorun yüzünden Amerikan futbolu maçında ti’ye alındı. Ohio State ile Michigan State arasındaki futbol maçında taraftarlar, tezahürat başladığında Ohio’nun “i” harfinin söylendiği sırada “A[?]” şeklinde hazırladıkları kartonları kaldırdı. Maç sırasında olaya hakim olan kişileri oldukça güldüren bu hamle, oldukça komik bir sahne olarak hafızalara kazındı.

Apple sorunu iOS 11.1.1 ile çözdü

Güncelleme şirketin açıklamasına göre klavyede otomatik düzeltme ile ilgili sorunu düzeltiyor. Buna ek olarak Her Siri’nin çalışmamasına neden olan bir problemin de ortadan kaldırıldığı belirtiliyor. 42 MB gibi düşük bir boyutu bulunan güncelleme, halen yapmayanlar varsa cihazların yazılım güncelleme bölümünden elde edilebiliyor. Taraftarların bu komik anda çektikleri taraftar tepkisini gösteren videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

VideoSource link

(Visited 4 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!