Apple, iOS 11'le Microsoft'un Wi-Fi paylaşım özelliğini kopyaladı – DonanimHaber


Apple’ın yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 11’de, Microsoft’un Windows Phone 8.1’le sunduğu Wi-Fi Sense özelliğine benzer bir kablosuz ağ paylaşım özelliği yer alıyor.

Apple’ın iOS 11 işletim sistemiyle gelen yeni özelliklerden biri de Windows Phone 8.1‘de tanıtılan ve Windows 10’da kullanımdan kaldırılan Wi-Fi Sense benzeri bir Wi-Fi şifresi paylaşım aracı. Apple’ın sunduğu kablosuz ağ paylaşımı daha kullanışlı olmasıyla birlikte Microsoft’unkiyle neredeyse aynı görünüyor.

 

Örneğin, Windows cihazlarda kullanıcılar iletişim listelerini kullanarak kablosuz ağlarına hızlı erişim imkanı sağlayabiliyorlardı. Böylece birisi bir Wi-Fi’ye bağlanmaya çalıştığında kişi listesinde olduğu için şifre otomatik olarak giriliyordu.

 

Ayrıca Bkz.Dünyanın 4K HDR ekrana sahip ilk akıllı telefonu Xperia XZ Premium Türkiye’de

Bu özellik yabancı Wi-Fi ağlarına bağlanmayı son derece kolaylaştırırken, en çok da ev ağlarında işe yaradığı söylenebilir. Birisi evinize ziyarete geldiğinde kişi listenizde kayıtlıysa kullandıkları cihaz evinizin Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanabiliyordu.

 

Apple’ın iOS 11’le sunduğu Wi-Fi paylaşımı

Apple’ın yeni özelliği tüm süreci daha basitleştirmiş ve Microsoft’un Wi-Fi Sense’i bırakmasına neden olan bir dizi sorunu da gidermiş görünüyor.

 

iOS cihazlar, eğer yakınlarda Wi-Fi ağına bağlı bir başka iPhone veya iPad varsa, bu bağlı cihazlardan izin isteyerek Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanabilecek. Bu özellik sadece bağlı iOS cihazının kilidi açıksa ve Wi-Fi erişim aralığı içindeyse çalışıyor. Yani gün boyunca, gelen erişim istekleriyle rahatsız edilmeyeceksiniz.

 

Wi-Fi’ye erişim sağlanmasını kabul ediyorsanız, yapmanız gereken tek şey “Şifre Gönder” (Send Password) butonuna dokunmak olacak. Böylece diğer cihaz otomatik olarak şifreyi alarak herhangi bir kullanıcı girişi olmadan Wi-Fi’ye bağlanabilecek. Bu aynı zamanda evde arkadaşlarınızın hızlıca ağa erişmesi gerektiğinde ve süper uzun şifrenizi paylaşmak istememeniz durumunda son derece pratik ve kullanışlı olacaktır.Source link

(Visited 37 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!