Android 8.1 ile Kullanılmayan Uygulamaların Boyutu Küçülecek! – Haberler


Google‘ın popüler işletim sistemi Android 8.1 sürümü ile karşımıza çıkmaya hazırlanırken yepyeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Oreo ile kullanılmayan uygulamaların boyutları küçültülebilecek!

Fast Pair tüm Android cihazlara geliyor!

Android 8.1 uygulamaların boyutunu küçültüyor!

Oldukça geniş bir kitleye hitap eden Android platformu, düşük donanımdan üst seviye donanıma kadar birçok cihazda kullanılıyor. Dolayısıyla her cihazda yüksek depolama kapasiteleri maalesef yer alamıyor.

Akıllı telefonların en büyük problemleri haline gelen depolama alanı sorununu çözmek için Google oldukça mantıklı bir geliştirme üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Android 8.1 sürümü ile telefonunuz kullanmadığınız uygulamaların boyutunu küçülterek hafıza kullanımına destek olacak.

Özellikle giriş seviyesi modellerde 8 GB gibi oldukça düşük kapasitedeki modellerde hayat kurtarabilecek olan bu özelliği kullanıp kullanmamak ise size kalmış.

Bunun yanı sıra yeni Android sürümünde batarya konusunda da geliştirmeler uygulanacak. Aşırı pil tüketimine neden olan uygulamalar bir uyarı ile kullanıcıya bildirilecek ve kullanıcı dilerse uygulamanın pil tüketimine müdahale edebilecek.

: : Android’in yeni özelliğini nasıl buldunuz?Source link

(Visited 7 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!