AMD'den ince dizüstü bilgisayarlara özel işlemciler! – ShiftDelete


Ryzen serisi işlemcileri ile yakaladığı başarı sayesinde bu yıl adından sıkça söz ettiren AMD, 2017 yılının sonuna kadar dizüstü bilgisayarlar için entegre grafik birimine sahip yeni işlemciler duyuracağına dair söz vermişti.

Bu konuda kullanıcılara verdiği sözü yerine getiren AMD, ultra ince dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen ve kendi alanında dünyanın en hızlı işlemcileri olarak nitelendirilen Ryzen 7 2700U ve Ryzen 5 2500U işlemcileri duyurdu.

Gelin, şimdi AMD’nin Intel’in 8. nesil işlemcilerine karşı yeni bir rakip olarak geliştirdiği iki yeni işlemci modeline yakından bakalım.

Ryzen 7 2700U ve Ryzen 5 2500U neler sunuyor?

Intel’in 8. nesil işlemcileri ile benzer bir şekilde sekiz iş parçacığı ve dört işlemci çekirdeği ile birlikte gelen her iki işlemci, henüz Ryzen serisinin masaüstü versiyonlarda bulunmayan yenilikler sunuyor.

Ryzen 7 modeli 2.2 GHz ve 3.8 GHz arasında saat hızları sunarken, 10 adet Vega çekirdeğine ev sahipliği yapıyor. 2 GHz ve 3.6 GHz arasında saat hızları sunan Ryzen 5 modelinde ise,  sekiz adet Vega çekirdeği yer alıyor.

AMD SenseMI teknolojisinin yer aldığı Ryzen 7 2700, 15W nominal işlemci TDP’siyle ultra ince dizüstü bilgisayarlar için geliştirilmiş olan dünyanın en hızlı işlemcisi unvanını elinde bulunduruyor.

AMD’nin yeni işlemcileri bir önceki nesile göre, 3 kata kadar daha fazla performans sunuyor. Bunun yanı sıra 2.28 kata kadar daha fazla grafik performansı ve yüzde 58’e kadar daha az güç tüketimi ile ön plana çıkıyor.

AMD, yeni işlemcileri ile birlikte League of Legends, Overwatch, CS:GO ve DOTA 2 gibi popüler eSpor oyunlarının, ultra ince dizüstü bilgisayarlarda 1080p çözünürlükte akıcı bir şekilde oynanabildiğini ifade ediyor.

:: AMD’nin Ryzen serisi ile yakaladığı başarı hakkında ne düşünüyorsunuz?Source link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!