Amd'den Crossfire İçin Şaşırtan Karar! – Haberler


AMD“nin geçtiğimiz ay tanıtımını gerçekleştirdiği RX Vega ekran kartları için düzenlediği etkinlikte, CrossFire teknolojisinden söz etmemesi donanım dünyasının dikkat çekerek, bazı soru işaretlerine neden olmuştu.

AMD, CrossFire teknolojisine veda mı ediyor? sorusu bugün yayınlanan yeni bir sürücü ile tekrar gündeme gelirken, AMD yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile bu konuya son nokta koyuldu.

AMD, CrossFire teknolojisine veda etti!

Yeni Radeon RX Vega kartlarında çoklu GPU desteğini aktif hale getiren Radeon Software 17.9.2 sürücüsünün kullanıcılara sunulması ile birlikte, AMD“nin CrossFire ismine veda ettiği kesinleşmiş oldu.

Ancak, AMD“nin sadece CrossFire ismini kullanmayı bıraktığını ve hali hazırda çoklu GPU desteği sunmaya devam ettiğinin altını çizmek isteriz.

DX 11 ve DX 12 arasında oyunlarda çoklu ekran kartı desteğini aktif etmek için oldukça farklı yöntemler kullanılıyor. Bu nedenle DX 12 teknolojisi ile birlikte çoklu ekran kartı için çok daha esnek ve güçlü yöntemler sunulurken, geliştiricilerin çok daha kapsamlı çalışmalar yapması gerekiyor.

DirectX 12 teknolojisine oldukça önem veren AMD“nin bu alanda sağlayacağı başarıları ilerleyen zamanda hep birlikte göreceğiz.Source link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin Cevabı iptal et

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!