AMD Vega Frontier Edition sonunda ortaya çıktı – CNN Türk


AMD ve Nvidia arasındaki rekabetin son yıllarda Nvidia lehine sonuçlandığını söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. CPU alanında Intel’in, GPU alanında ise Nvidia’nın gerisinde kalan AMD cephesinde işler pek de yolunda gitmiyor. Firma, son ürünlerinde katı fiyat politikasından, agresif fiyat politikasına doğru bir eğilim içerisine girdi. Bu tutum AMD işlemci ve ekran kartlarının satışlarını önemli derecede arttırabilir. Elbette bunu da zaman gösterecek. Tabi ki AMD, fiyatlarını aşağıya çekerken performans kalitesini de elden bırakmıyor. Zira firmanın uzun süredir üzerinde çalıştığı AMD Vega Frontier Edition bu durumun en basit örneği.

Geçtiğimiz gün bazı özellikleri su yüzüne çıkan AMD Vega Frontier Edition, ultra yüksek kaliteli bir ekran kartı. 64 hesaplama biriminin yanı sıra 4096 akışlı işlemci barındıran ekran kartı 13TFLOPS’lık performansa sahip. 16GB’lık HBM2 süper hızlı belleği ile dikkatleri üzerine çeken AMD Vega Frontiner Edition 480GB/s’lik bellek bant genişliğine sahip.

AMD Vega Frontier Edition, hava soğutmalı mavi bir versiyon ile, sıvı soğutma sistemine sahip altın rengi ikinci bir versiyonla satışa sunulacak. Her iki kart için de henüz bir fiyat etiketi belirlenmiş değil. Zira şu an ekran kartları hakkında sızdırılan bilgiler de yüzeysel seviyede. Eğer bir aksilik çıkmazsa 2017’nin ikinci yarısında bu ekran kartlarının sevkiyatına başlanması bekleniliyor.Source link

(Visited 32 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!