Akıllı Telefon Fiyatları Düşecek Mi? – Radarex


Akıllı Telefon Fiyatları Düşecek Mi?

Akıllı telefon fiyatları, belirlenir iken çeşitli katma değerler her zaman söz konusu oluyor. Kullanım vergileri, ekstra vergiler, vergi üzerinden alınan özel tüketim vergileri ve TRT vergisi gibi aklınıza gelecek pek çok detay söz konusu, bir cep telefonu fiyatında. Yeni bir karar alındı. Alınan bu karar ile, artık cep telefonu fiyatları düşecek. Tahminimizce bu haber, cep telefonu fiyatları konusunda düşüş bekleyenler için önemli bir haber olacak. Hatta mutluluktan dört köşe sevinebilirsiniz bile.

Bir Sene Öncesi Akıllı Telefon Fiyatı

Hatırlarsınız büyük ihtimalle. Tarih olarak ortalama 1 sene evvel, cep telefonları üzerinden de TRT  vergisi alınıyor idi. TRT bandrolü olarak alınan bu vergide, çeşitli fiyatlar bulunuyor idi. Lakin yeni alınan karar ile, akıllı telefonlar üzerinden alınan ek ücretler (yani TRT bandrol ücreti) kaldırıldı. Bu sayede akıllı telefon fiyatlarında ortalama 200 TL tutarlarına yakın seviyelerde bir indirim söz konusu olacak fiyatlar hazırlanırken. Akıllı telefonlarda %6 seviyesinde, tabletlerde ise %2 seviyesinde alınan bu vergilerin kaldırılması, bakanlık tarafından onaylandı. Haliyle bu da insanları mutlu eden bir haber oldu. Her ne kadar az gibi görünse de, iç piyasayı gerçekten canlandıracak olan bir çalışma oluyor bu çalışma.

Gereksiz Görülüyordu

Milletvekili Barış Yarkadaş bu uygulamanın gereksiz olduğunun altını çizerek, avukatları vasıtasıyla, Danıştay’a başvurarak kullanıcıların hakkını savunmak için önemli bir hamleye başvurdu. Aradan belirli bir süre geçti ve ardından, danıştay tarafından karar açıklandı nihayet. Alınan karardan dolayı bakanlık da harekete geçti. Mobil cihazlar üzerinden, kişisel telefonlar, tabletler üzerinden alınan bu vergiler, söz konusu farklılıklar ile ön plana çıkarılacağı için, TRT tarafına aktarılan bandrol ücretleri kaldırılmış oldu.Source link

(Visited 7 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin Cevabı iptal et

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!