72 Yeni Emoji Geliyor! – veteknoloji


72 Yeni Emoji Geliyor!

Unicode 9.0 için hazırlanan yeni güncelleme ile birlikte 72 farklı emoji daha kütüphaneye eklenecek. Çok farklı ifadelerin de yer alacağı yeni emojiler ile birlikte artık çok daha kişiselleştirilmiş bir emoji kullanmak mümkün olacak. Yeni emojiler arasında en çok dikkat çeken emojiler ise omuz silkme hareketi, yüzü avuca kapatma ve selfie emojisi yer aldı.

Olimpiyatlara Özel Emoji

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Haziran ayından itibaren yeni emojilerin kullanılacağı ve özellikle 5 Ağustos ile 21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek yaz olimpiyatlarına özel olarak pek çok farklı emojinin de yer alacağı belirtildi. Rio Yaz Olimpiyatları kapsamında madalya ve spor aktiviteleri ile ilgili pek çok emojinin yer aldığı görülürken bu emojinin ilgi görmesi bekleniyor.

Emoji güncellemelerinin yapılmasına karşın kullanıcıların bu emojileri kullanabilmesi adına uygulamaları güncellenmesi gerekiyor. Fakat bu güncellemenin ilk olarak üreticiler tarafından yapılması ve emojilerin uygulamalara eklenmesi gerekiyor. Ardından yayınlanacak küçük güncellemeler ile birlikte telefonlardaki uygulama ve klavyelerde bu emojiler kullanılabilir duruma gelecek.

Yeni emojiler ile birlikte daha keyifli bir emoji görüşmelerinin yapılması mümkün kılınırken, son dönemlerde emojilerde de hareketlilik yaşanıyor. Daha sık güncellemelerin yapılmaya başlandığı emojiler için kullanıcıların da çok ilgi göstermesi bu durumda oldukça etkili.  

[ad_2]

Source link

(Visited 2 times, 2 visits today)

Author: Editor

Share This Post On

Submit a Comment Cancel reply

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!